Başkan Tugay’a “otobüs hattı” teşekkürü

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay’ın seçimden önce yurttaşlardan gelen talep üzerine yeniden devreye alma sözü verdiği 121 numaralı ESHOT hattı hizmet vermeye başladı. Hızlı bir şekilde kent merkezine ulaşan Karşıyakalı yurttaşlar Başkan Tugay’a sözünü tuttuğu için teşekkür etti. 

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, seçim sürecinde yurttaşlardan gelen talep üzerine 121 numaralı ESHOT otobüs hattını yeniden devreye almaya sözünü tuttu. Halk Ekmek’te yapılan indirimin ardından, su fiyatlarında indirim, emekli ve anne dayanışma kartları, Kentsel Dönüşüm Daire Başkanlığı’nın yeniden kurulması için düzenlemeler yapan Başkan Tugay, vaatlerinden biri olan Mavişehir Aktarma Merkezi-Konak (121) otobüs hattını da göreve gelir gelmez hemen devreye aldırdı. 18 Nisan Çarşamba gününden itibaren hizmet vermeye başlayan bu hatla aktarmasız, hızlı, ekonomik ve rahat bir şekilde seyahat eden yurttaşlar Başkan Tugay’a sözünü tuttuğu için teşekkür etti. 

“İşte belediyecilik budur, işte halka hizmet budur”
Mavişehir Aktarma Merkezi’nden hareket eden 121 numaralı otobüs hattı, Mavişehir, Bostanlı ve Karşıyaka güzergahındaki yolcuları aktarmasız bir şekilde Konak’a ulaştırıyor. Hattın sefere başlamasını dört gözle bekleyen Karşıyakalı yolculardan Özkan Yaman, “Sayın Belediye Başkanımıza bu duyarlı davranışı için çok teşekkür ederim. Kazasız belasız bir hat olmasını diliyorum. Çok gerekli bir hattı. Bu bölgede oturan insanlar İZBAN’dan indikten sonra beklemek zorunda kalıyorlardı. Konak’a kadar gitmesi çok yararlı oldu. Vatandaş için çok yerinde bir karar oldu. İşte belediyecilik budur, işte halka hizmet budur” dedi. 

“Dileğimiz oldu çok teşekkür ederiz”
121 numaralı otobüs hattını kullanan Gülçin Çıtak, “Bu hattın devreye alınmasından çok mutlu oldum. Kaldırıldığından beri sıkıntı çekiyorduk. Ben çok memnunum. Dileğimiz oldu, çok teşekkür ederiz” diye konuştu. 

“Bunlar halka gerekli olan hizmetler”
Hattın devreye girmesini büyük bir mutlulukla karşılayan Esin Karadeniz, “Çok memnun kaldık. Önemli ihtiyaçlarımızdan biriydi. Çok zorluk çekiyorduk. Başkanımız çok güzel şeyler yapıyor. Bakın mesela su fiyatı indirilecek, ekmek fiyatı indirildi. Bunlar halka gerekli olan hizmetler” ifadelerini kullandı.  

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir