Marmaris’te trafo patladı, felaketin eşiğinden dönüldü

Muğla’nın Marmaris ve Dalaman ilçelerinde sabaha karşı çıkan orman yangınları korku yarattı. Marmaris’te patlayan trafo orman yangınına neden oldu. Sabaha karşı çıkan yangın güçlükle kontrol altına alınabildi.

Marmaris-Datça karayoluna yakın İnbükü Koyu’ndaki ormanlık alanda bu sabah 04.00 sıralarında patlayan trafo yangına neden oldu. Şiddetli rüzgarın etkisi ile hızla büyüyen yangına önce arazözler ve orman işçileri karadan, sabah hava aydınlanınca helikopter ve uçaklar da havadan müdahale etti.

Enerji nakil hattı nedeniyle çıkan yangın üç saatte kontrol altına alınabildi. Yangın bölgesinde soğutma çalışmalarının devam ettiği, jandarmanın olayla ilgili soruşturma başlattığı belirtildi.

Bu arada sabaha karşı Dalaman ilçesi Kargınkürü Mahallesi’ndeki ormanlık alanda çıkan yangında önce köylülerin ardından itfaiye ve orman arazözlerinin müdahalesi ile büyümeden söndürüldü. Muğla’da sabaha karşı çıkan yangınlarda 2 hektar ormanlık alan zarar gördü.

ANTALYA’DA DA YANGIN 

Öte yandan Antalya’nın Aksu ilçesinde başlayan orman yangını, karadan ve havadan hızlı müdahaleyle bir saatte söndürüldü.

ilçeye bağlı Alaylı Mahallesi’nde saat 07.00 sıralarında orman yangını çıktı. Yangına 2 uçak, 5 helikopter, 5 arazöz, 4 su ikmal aracı, 1 ilk müdahale aracı, 1 dozer ve çok sayıda yangın işçisi ile müdahalede bulunuldu.

Yaklaşık bir saat süren müdahale sonunda yangın kontrol altına alındı ve soğutma çalışması başlatıldı. Yangında 5 hektar alan zarar gördü. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir